Promienniki gazowe podwieszane popularne w ogrodach i łazienkach.

Nikt z nas nie lubi pierwszego zimna po sezonie na ogród, na grillowanie. Pierwsze zimno skutecznie potrafi odebrać przyjemność z wrzuconej właśnie na ruszt kiełbaski. Pierwsze zimno pojawia się też w naszych domach i najczęściej czuć je w łazience, gdyż to właśnie tam nasze ciało narażone jest na sporą różnicę temperatur. Producenci urządzeń grzewczych wymyślili na te bolączki doskonały sposób. Zarówno ogród jak i łazienkę możemy ogrzać używając promienników gazowych podwieszanych.

Promienniki gazowe podwieszane to doskonała sprawa dla każdego, kto lubi czuć na sobie ciepło. Działają one w ten sposób, że emitują na odległość kilku metrów promieniowanie podczerwone dające odczucie ciepła. Podnosimy więc w ten sposób temperaturę przez nas odczuwalną, ale nie musimy ogrzewać całego pomieszczenia czy powietrza w nim latającego.

Promienniki oplatają nas swoimi promieniami tak jak na co dzień robi to słońce, tylko, że one jest zazwyczaj trochę zimniejsze. Zamontowanie takiego promiennika gazowego w ogrodzie powoduje, że promieniowanie ogrzewa nasze ciała, pomimo, że już kawałek obok będzie bardzo zimno. Podkreślmy, że to nie jest tak, że promiennik tworzy iluzję, że jest ciepło. Promienniki gazowe sprawiają rzeczywiście, że jest nam ciepło, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że się przeziębimy.

Jeszcze lepiej promienniki gazowe podwieszane sprawują się w naszych łazienkach. Tam gorące promienie uderzają w nas samych, również sprawiając, że przy wyjściu z wanny czy spod prysznica nie czujemy różnicy temperatury jaka zazwyczaj panuje. Ogrzewanie promiennikami to doskonały sposób na ciepło w domowym zakątku.