Ogrzewanie podłogowe to komfortowe i oszczędne rozwiązanie dla Twojego domu

Kiedy budujemy nasz dom bądź gruntownie remontujemy mieszkanie, warto zadbać o zastosowanie oszczędnych i komfortowych rozwiązań także w zakresie ogrzewania. Coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, zamiast tradycyjnego, ściennego.

Ogrzewanie podłogowe pozwala na większą oszczędność, gdyż zapewnia bardziej równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach, zapobiegając tworzeniu się miejsc przegrzanych i niedogrzanych. Jest też dużo bardziej estetyczne niż tradycyjne, przede wszystkim dlatego, że umieszczone jest pod podłogą - nie wymaga więc montowania żadnych instalacji zewnętrznych, które niepotrzebnie ograniczają przestrzeń.

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, możemy wybrać jedno z dwóch rozwiązań: montaż sieci cieplnej bądź też maty grzewcze. Ogrzewanie poprzez sieci cieplne zasilane jest gorącą wodą. Woda podgrzewana jest przez centralne źródło ciepła, np. kocioł, a następnie doprowadzana do rozdzielacza, który rozprowadza ciepło do wszystkich pomieszczeń.

Maty grzejne układane są bezpośrednio pod panelami podłogowymi bądź deskami. Nie wymagają zatapiania ich w warstwie wylewki, są cienkie i proste w montażu. Dzięki specjalnej powłoce z materiału termoprzewodzącego, ciepło rozchodzi się w całym pomieszczeniu. Maty grzewcze są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim w łazienkach, gdzie ciepła posadzka pozwala bez przeszkód chodzić boso.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na maty grzejne czy rury preizolowane - ogrzewanie podłogowe to znakomite rozwiązanie.