Optymalna temperatura w pracy ( promienniki gazowe )

Pracownicy muszą mieć odpowiednie warunki do pracy. Czyli koniecznie trzeba zadbać na przykład o odpowiednią temperaturę. Jest to problematyczne na przykład podczas miesięcy zimowych, kiedy temperatura spada poniżej zera. Przepisy dokładnie określają, w jakich warunkach może odbywać się określona praca. Jak jest za zimno, trzeba używać promienniki gazowe.

Zgodnie z panującymi w Polsce przepisami, pracownicy wykonujący ciężką pracę fizyczną muszą mieć zapewniają temperaturę nie mniejszą niż 14 stopni C. Jeśli natomiast wykonują pracę lżejszą, musi to być o 4 stopnie więcej. Wszystko leży w gestii pracodawcy. Jeśli nie wypełni on swoich obowiązków, pracownicy mają prawo nie przystąpić do pracy.

Koniecznie więc trzeba pomyśleć o dodatkowym ogrzewaniu, gdyby temperatura okazała się za niska. Zwłaszcza, że ostatnio atakują mroźne zimy. Można zainstalować w miejscu pracy na przykład promienniki gazowe, które bardzo szybko mogą podnieść temperaturę otoczenia. Dodatkowo są one wydajne i bardzo ekonomiczne, więc może to być doskonały wybór.

Takie rozwiązania powinny być stosowane przede wszystkim w miejscach pracy, gdzie jest podejrzenie, że może być chłodno. Są stare nieszczelne okna, czy cienkie ściany. Jeśli pracodawca ma tego świadomość, powinien stworzyć dodatkowy system grzewczy. Jest to pewien wydatek, ale o pracownika należy dbać.

Wspominanie promienniki gazowe są oczywiście tylko jedną z wielu możliwości. Mogą pojawić się dodatkowe grzejniki elektryczne, promienniki olejowe i inne. Najważniejsze jednak, żeby takie urządzenia były w gotowości. Zwłaszcza podczas miesięcy zimowych.