Systemy ogrzewania podłogowego mają swoje zalety i wady

Podłogą zakłada rury, którym popłynie ciecz

Istnieją dwa systemy ogrzewania podłogowego: wodne oraz elektryczne. W pierwszym czynnikiem grzewczym jest woda, którą nagrzewa kocioł albo pompa ciepła. Pod podłogą montuje się rury, którym popłynie ciecz i odda ciepło podłodze, a to przekaże je dalej do pomieszczenia. Wodne ogrzewanie elektryczne może nie być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują szybkiego nagrzania się wnętrza po włączeniu instalacji, ale jest tanie w eksploatacji.

Zamieniany energię cieplną przekazywaną

W systemie elektrycznego ogrzewania podłogowego pomieszczenia ogrzewane są termostatami, do których za pomocą kabli albo mat grzewczych doprowadza się prąd. Ten jest zamieniany w energię cieplną przekazywaną podłodze i dalej do pokoju.

Wadą są wysokie koszty korzystania, co

Elektryczne systemy ogrzewania podłogowego pozwalają szybko ogrzać wnętrze po uruchomieniu instalacji. Jego wadą są wysokie koszty eksploatacji, na co wpływa oczywiście cena energii. Jeśli jednak postaramy się o prąd z alternatywnych, czy domowych źródeł, wydatki ponoszone na ogrzanie mogą się zmniejszyć.

Wynika tego, cieplna dostarczana

Bez względu na to wszystkie systemy ogrzewania podłogowego pozwalają obniżyć koszty ciepła ze względu na różnicę obniżenie temperatury w pomieszczeniu o dwa stopnie Celsjusza. Wynika to z tego, że energia cieplna jest dostarczana od dołu, gdzie różnica temperatur jest mniejsza niż na wysokości parapetów, czy jeszcze wyżej.

Poza tym systemy ogrzewania podłogowego korzystnie wpływają na samopoczucie i krążenie w kończynach dolnych.