Wady i zalety ogrzewania podłogowego - podstawowe informacje.

Znaczy to, wyjście ma mankamenty

Ogrzewanie podłogowe choć staje się coraz popularniejsze, to wciąż jeszcze nie wyparło do końca tradycyjnych grzejników. Oznacza to, że takie rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Gdyby nie istniały żadne mankamenty takiego ogrzewania, dziś mało kto używałby grzejników. Wady i zalety ogrzewania podłogowego mogą być też w pewnym sensie relatywne. Coś, co dla jednych osób będzie wadą, dla innych okaże się zaletą.

Wszelkie najmniejsze elementy grzejne są podłogą

Najważniejszymi zaletami, jakie nam oferuje ogrzewanie podłogowe, są względy estetyczne. Wszystkie elementy grzejne znajdują się pod podłogą, więc są niewidoczne dla oka. Dodatkowo, ciepło rozchodzi się tutaj równomiernie, co jest w przypadku grzejników mało prawdopodobne. Najcieplej jest więc przy nogach, a chłodniej przy głowie, czyli dokładnie tak, jak powinien być "nagrzany" ludzki organizm. Co ważne, komfort cieplny odczuwamy przy niższej temperaturze niż w przypadku grzejników.

Najlepsze felery ogrzewania podłogowego

Wystarczy 20 st., abyśmy poczuli, że jest nam ciepło. Takie ogrzewanie posiada też zdolność do samoregulacji, a przy tym pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania. Największe wady ogrzewania podłogowego to to, że wszędzie można je zamontować. Ponadto sporo kosztuje przy montażu. Ten z kolei powinien być przeprowadzony z dbałością o każdy szczegół, ponieważ łatwo tu o drobne usterki, które później mogą przerodzić się w poważniejszy problem. Musimy też zdecydowanie wcześniej zdecydować się, jaką posadzkę zamierzamy położyć w domu. Koniecznie należy to wiedzieć już przed rozpoczęciem robót instalacyjnych.