Promienniki gazowe i zasada ich działania

W ostatnich kilku latach coraz więcej wielkich firm, lecz też zwykłych lokatorów domów i mieszkań zaczyna stosować specjalne promienniki gazowe. Są to urządzenia grzewcze, które działają zupełnie inaczej niż tradycyjne grzejniki, kaloryfery. Istotą promienników jest ich budowa oraz sam sposób działania.

Całe urządzenie zbudowane jest z systemu spalania, który ogrzewa płytę grzewczą. Taka płyta wyposażona jest w specjalne pręty, które pod wpływem podgrzania wydzielają promiennie cieplne. Promienniki gazowe w przeciwieństwie do innych urządzeń grzewczych nie podgrzewają powietrza, lecz wysyłają na określony obszar promienie cieplne.

Takie promienie oddziaływają bezpośrednio na obiekty, które znajdują się w ich polu działania. Owe promienie działają podobnie do promieni słonecznych. Są one w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Docierają do naszego ciała i je szybko ogrzewają, zwłaszcza z zewnątrz. Promienniki gazowe zużywają niewielką ilość paliwa, w wyniku czego można ogrzać spory obszar za stosunkowo niską cenę.

Szczególnie przydatne są w sporych pomieszczeniach, jak magazyny i hale produkcyjne, gdzie mogą przynieść właścicielom olbrzymie oszczędności na ogrzewaniu, zwłaszcza w okresie zimowym.