Budowa, funkcje i zastosowanie: promienniki gazowe.

Kategorii są promienniki gazowe

Mimo tego, że na co dzień mamy do czynienia głównie z tradycyjnymi rodzajami pieców i grzejników, to jednak obok nich, występują również inne rozwiązania. Jedną z opcji są promienniki gazowe, które pozwalają na ogrzewanie promiennikowe, opierające się na emisji odpowiednich fal. Zasady działania promienników nie są bardzo skomplikowane, aczkolwiek mogą być nieco zaskakujące dla tych, którzy nie interesują się fizyką.

Kompetencji człowieka pozostaje jedynie włączenie

Ogrzewanie, które dają nam promienniki gazowe jest efektywne i łatwe do uzyskania. W gestii człowieka pozostaje jedynie włączenie urządzenia, a reszta dokonuje się samodzielnie. Po włączeniu promiennik zaczyna emitować promieniowanie podczerwone, które następnie ogrzewają poszczególne obiekty, w które są wycelowane. Wtórne ogrzewanie pozwala dodatkowo zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu.

Zaletą promiennika ciche

Ze względu na swoje parametry, promienniki gazowe najlepiej sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, halach i magazynach. Są przydatne wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ogrzewanie jedynie niewielkich partii całego obiektu. Zaletą promiennika jest jego ciche funkcjonowanie oraz niewielkie straty cieplne. Dodatkowo, jest to dobra opcja, gdy zależy nam na dłuższym utrzymaniu świeżego powietrza.

Obniżają koszty eksploatacyjne, albowiem

Komfort użytkowania promienników gazowych wynika, między innymi, z ich ekonomiczności. Obniżają one koszty eksploatacyjne, ponieważ pozwalają celować z ogrzewaniem w konkretne punkty. Poza tym, mają one możliwość automatycznego ustawiania konkretnych punktów nagrzewania oraz temperatury, do jakiej chcemy ocieplić dany obiekt.